Korekta / polerowanie lakieru

Korekta lakieru to poprawa zewnętrznego wyglądu auta. Zabieg ten poprawia kolor wydobywając jego głębie, szklistość i połysk.

Jednym ze sposobów poprawienia wyglądu zewnętrznego auta bez konieczności lakierowania jest korekta lub potocznie zwana polerka lakieru. Proces ten w zależności od stanu powierzchni lakierniczej można podzielić na jedno, dwu lub wieloetapowy. Dla nowych aut lub takich, których lakier jest lekko zniszczony zaleca się jednoetapową korektę. W przypadku bardziej zniszczonych lakierów stosuje się bardziej zaawansowane rozwiązanie, czyli proces wieloetapowy.

Korekta nie tylko usuwa drobne ryski, ale umożliwia usunięcie przebarwień, zmatowień lub mocnych zarysowań. Najczęściej stosuje się ją w celu usunięcia kółek i świrli widocznych w słońcu, które powodują, że lakier traci swój blask.

Obecne normy ekologiczne wywierają na producentach samochodów stosowanie lakierów wodnych, które mają niski poziom twardości i są podatne na powstawanie zarysowań.  Gdy dodatkowo auto eksploatowane jest w niesprzyjających warunkach atmosferycznych w ciągu kilku miesięcy może zacząć odbiegać od swojego pierwotnego stanu.

Na pogorszenie wyglądu pojazdu może mieć także wpływ nieumiejętna pielęgnacja czy pozostawienie wżerów żywicznych lub po ptasich odchodach. By więc przywrócić dawną szklistość, blask i nasycenie koloru wykonuje się zabieg korekty lakieru, która nie maskuje, lecz trwale usuwa powstałe defekty powierzchni lakierniczej.

Wiedza i umiejętności jakie posiadamy pozwalają nam w bezpieczny sposób wykonać zabieg poprawiający wygląd auta.

Proces korekty lakieru to przede wszystkim umiejętne dobranie sprzętu i materiałów polerskich tak, by usunąć tylko tyle uszkodzonego lakieru ile jest wymagane. W praktyce jest to niewielka ilość spłowiałej i zarysowanej warstwy przez co proces też można powtarzać wielokrotnie bez obaw, że usunięta zostanie zbyt duża ilość lakieru.

Jeżeli jesteś wymagającą osobą, a wygląd Twojego auta nie jest Ci obojętny pozwól nam zadbać o jego wygląd. Sprawimy, że Twoje auto nie tylko będzie wyróżniać się na ulicy, ale będzie też budzić Twój zachwyt.

Co daje korekta lakieru?

  • nowy wygląd auta z lakierem wolnym od rys
  • szklistość, głębie i wyrazistość koloru
  • podniesienie wartości rynkowej auta

 

Czas wykonania usługi od 1 do 4 dni roboczych (zależy od stanu lakieru)

Cennik korekty / polerki lakieru

Odświeżanie (usunięcie spłowiałej warstwy lakieru) od 300zł brutto
Korekta usuwająca do 60% rys od 500zł brutto
Korekta usuwająca do 80% rys od 800zł brutto
Pełna korekta usuwająca do 95-98% rys od 1000zł brutto

 

Płać w ratach za auto detailing - kredyt do 15 000 PLN nawet na 60 m-cy. Dowiedz się więcej